Zkumavky pro přípravu a analýzu séra
Zobrazit filtry

Zkumavky pro přípravu a analýzu séra

Vnitřní stěny všech odběrových zkumavek VACUETTE® pro přípravu séra jsou preparovány mikronizovanými silikátovými částicemi, které aktivují hemokoagulační proces, pokud je obsah zkumavky opatrně promíchán

• Odběrové zkumavky pro přípravu séra s gelem obsahují na dně separační gel. Hodnota specifické hustoty gelu je nastavena přesně mezi krevní sraženinu a sérum. Separační gel se během centrifugace posune do prostoru mezi povrch krevní sraženiny a sérum, kde vytvoří stabilní barieru, která separuje sérum od vysráženého fibrinu a krevních buněk. Sérum může být v analyzátoru odebíráno přímo z této zkumavky a odpadá nutnost použití sekundární nádobky. Tato bariéra umožňuje prodloužení stability parametrů v primární zkumavce při dodržení podmínek pro uchovávání séra minimálně 48 hodin, u většiny analytů podstatně déle (viz. studie Gel Barrier Stability in VACUETTE® Serum Separator Tubes for LDH and Potassium – na vyžádání u výrobce nebo distributora ).

• Odběrové zkumavky pro přípravu séra s granulemi obsahují na dně separační polystyrenové granule. Hodnota specifické hustoty granulí je nastavena přesně mezi krevní sraženinu a sérum. Separační granule se během centrifugace posunou do prostoru mezi povrch krevní sraženiny a sérum.

Zkumavky pro přípravu séra jsou používány pro rutinní biochemická vyšetření ze séra, stanovení hormonů a terapeutických hladin léků.